IN MEMORIAM. GEDIMINAS VANAGAS. 1943 – 2019

IN MEMORIAM

INŽINIERIUS GEDIMINAS VANAGAS. 1943 – 2019

Su liūdesiu Lietuvininkų bendrija „Mažoji Lietuva“ praneša, kad 2019 m. gegužės 1 d. po sunkios ligos mirė Gediminas Vanagas, inžinierius, laikrodžių ir kitų mechanizmų, senųjų knygų kolekcininkas, keliautojas po Klaipėdos kraštą ir Donelaičio žemę, Mažosios Lietuvos mylėtojas.

Gediminas Vanagas gimė 1943 m. gruodžio 20 d. Vilniuje. Baigęs vidurinę mokyklą Vilniuje, įgijo inžinieriaus diplomą Kauno politechnikos instituto Vilniaus fakultete (dab. Vilniaus Gedimino technikos universitetas) ir sėkmingai dirbo inžinierinį darbą Vilniuje Skaičiavimo technikos gamybinio-techninio susivienijimo „Sigma“ ( dab. AB „Vilniaus Sigma“) Skaičiavimo mašinų specialus konstravimo biure, aktyviai dalyvavo Krašto istorijos ir kultūros pažinimo klubo „Alkas“ veikloje 1974 m. gruodžio 20 d. sukūrė šeimą su dailininke Eva Erika Labutyte (Ieva Erika Labutytė-Vanagienė), susilaukė sūnaus Kęstučio, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto absolvento, bankininko.

Žinia, velionio žmona  Eva Labutytė (1938–2003) 1967 m. baigė Lietuvos dailės institutą (dab. Vilniaus dailės akademija) ir iki 1976 m. mokytojavo Naujosios Vilnios pedagoginėje mokykloje, nuo 1974 m. buvo Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Taigi, 1974 metai paženklinti svarbiausiais Gedimino ir Evos šeimos įvykiais.

Štai ką anuomet G. Vanagas yra pasakojęs apie savo žmoną Ievą, jos nuolatinį rūpestį gimtuoju kraštu: „Jai buvo miela, gražu būt prie jūros, bet kartu skaudu, kad nebėra to krašto žmonių. Turėjau motorolerį ir tą pirmą vasarą [po vestuvių] važiavom, pasiėmę palapinę, į Klaipėdos kraštą; ji būtinai norėjo važiuot panemune, tikrai buvo gražu. Nuvažiavom į Rusnę, Ventės ragą, keltu persikėlėm į Nidą, iš ten per Kaliningradą nuvykom į Tolminkiemį… Jai viskas buvo įdomu – kapinės, kryžiai; jų įrašus užsirašinėjo. Ieva nebuvo linkusi dejuot – kaip čia viskas blogai ir pan.; ji žinojo, kad savo kraštui reikia kažką padaryti.“ (žr. Astrida Petraitytė. Mūsų Eva // Lietuvos evangelikų kelias, 2008, Nr.1, p.6-7).

                      Velionis palaidotas Vilniuje Saltoniškių kapinėse.

Nuoširdžią užuojautą ištariame sūnui ir jo šeimai, artimiesiems, o taip pat velionį pažinojusiems čia Vilniuje, Klaipėdos krašte. Pasilieka šviesus velionio atminimas visų jį pažinojusių žmonių širdyse.

Lietuvininkų bendrija „Mažoji Lietuva“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.