Nušvis mažosios kultūros sostinė Priekulė

 

Priekulė pradėjo ypatingus metus: paskelbus mažosios kultūros sostine, priekuliškiai parengė plačią, išskirtinę programą. Ji atspindi svarbiausias Priekulės kultūros, istorijos sritis, atskleidžia jos savitumą. Organizatoriai pasiryžę išnaudoti visas priemones, kad plačiai suskambėtų ne tik Priekulės, bet ir Klaipėdos rajono vardas.

Priekulę paskelbus mažosios kultūros sostine, Priekulės bendruomenės užimtumo, Kultūros centrai ir seniūnija parengė plačią, išskirtinę programą. Ja siekiama atskleisti savitą šio miesto istoriją, kultūros unikalumą, skatinti bendruomeniškumą ir sukurti patrauklios mažosios kultūros sostinės įvaizdį. Programos leitmotyvas – keliaujanti šviesa nuves į 13 kultūros stočių: Šventvakarių Evės, Šiupinio, Ernsto Vicherto, Johano Frydricho Šrėderio, Jono Gižo, Garo ir kitas.

Pasak Priekulės kultūros centro direktorės Alantos Zapalskienės, žmogų, laukiantį traukinio, pasitinka ir palydi šviesa. „Ji nušviečia kelią, įžiebia viltį, įkvepia tikėjimą. Į Priekulę kultūros šviesą nešė žymūs Mažosios Lietuvos kultūros veikėjai, istoriniai keliai jungė su Tilže, Karaliaučiumi, Klaipėda“, – direktorė dėstė šio simbolio pasirinkimą.

Sausio 13-ąją – pirmoji stotis: mažosios kultūros sostinės atidarymas, kuriame dalyvaus Klaipėdos rajono ir Klaipėdos miesto merai. Tą pačią dieną ekskursiją „Į svečius pas Evę“ ves Priekulės Ievos Simonaitytės memorialinio muziejaus vadovė Laima Lemežienė, o su senąja Priekule supažindins Laisvės kovų ir tremties muziejaus vadovė Sabina Vinciūnienė. Šviesos instaliaciją „Stotis atgyja“ Priekulės geležinkelio stotyje pristatys dizaineriai Jolanta ir Artūras Rudaičiai, dalyvaujant Priekulės kultūros centro E. Vicherto teatrui (režisierius Donatas Savickis). „Po atidarymo renginio Turgaus aikštėje koncertuos Povilas Meškėla ir roko grupė „Rojaus tūzai“. Vėliau pakviesime į tradicinį pėsčiųjų nakties žygį „Klaipėdos sukilėlių keliais“, – pasakojo A. Zapalskienė.

Vasarį Priekulės kultūros centro kolektyvas „Gintaras“ švęs savo jubiliejų ir minės Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

Šventvakarių Evės kultūros stotis nušvis sausio pabaigoje. „Rašytojos Ievos Simonaitytės 120-ųjų gimimo metinių proga sulauksime garbių svečių – Kauno dramos teatro artistų su spektakliu „Gentis“, o konferencijoje susitiksime su kraštiečiu profesoriumi Domu Kaunu“, – pasakojo direktorė. Parodų organizatoriai pristatys parodą „Ievai Simonaitytei – 120“. Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos moksleiviai šią sukaktį paminės renginiu „Žemės takais, kur erškėčiais nusėta“… Gimnazistai organizuos ir pėsčiųjų žygį-ekspediciją I. Simonaitytės keliais, rašytojai skirtų ekslibrisų konkursą.

Vasarį pakvips šiupiniu: Priekulėje vyks šiupinio virimo čempionatas, medžio drožėjai pristatys savo dirbinius, sušildys veltinio gaminių paroda.

Kovo mėnesį – E. Vicherto stotis: XII Lietuvos mėgėjų teatrų šventė „Tegyvuoja teatras“ – kovo 25 d. – respublikinis renginys, skirtas Tarptautinei teatro dienai, o Priekulės bendruomenės namuose lauks nauja paroda.

Balandį – stotis „Per kultūrą“: Priekulės kultūros centras pakvies paminėti Pasaulinę kultūros dieną, veiks keramikos dirbinių paroda.

Johano Frydricho Šrėderio stotis suteiks galimybę konferencijoje, parodoje susipažinti su spaudos ir spaustuvių istorija. Į švenčių šurmulį įsijungs ir mažieji priekuliškiai iš Priekulės lopšelio-darželio.

Balandį-gegužę – Jono Gižo stotis. Drevernoje – jurginų žydėjimas, tvorų dažymas, žuvienė, plaukiojimas mariose, kino naktis ir kita skirta J. Gižo 150-osioms gimimo metinėms.

Birželį į Garo stotį Priekulėje sugužės visi Lietuvos pirtininkai. Birželio 10 d. Vingio parke vyks pirtininkų šventė, o bibliotekoje veiks tekstilės darbų paroda.

Vydūno stotį nušvies Priekulės kultūros centro projektas Vingio parke – misterija „Jūrų varpai“.

Liepą visų lauks tradicinė Priekulės miesto šventė. Žirgų sporto mėgėjus kvies ne tik į E. Klimovo taurės konkūrų varžybas, bet ir į konferenciją, plenerą, parodas bei kumeliuko vardynas.

Rugsėjį – Mažosios Lietuvos muziejų stotis. Į Priekulės turgaus aikštę sugužės Mažosios Lietuvos muziejų darbuotojai, mažiems ir dideliems pristatys įvairias edukacines programas.

Reformacijos stotis skirta paminėti jubiliejinius Reformacijos metus, o gruodį Priekulė taps Kalėdų miestu.

Virginija LAPIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.