Pasitarimas dėl Reformacijos ir lietuvių raštijos pradininkų paminklo

Liepos 1 dieną, užsakovo Lietuvos Reformacijos istorijos ir kultūros draugijos ir skvero/sodo rekonstrukcijos generalinio rangovo UAB EIKOS STATYBA iniciatyva, Reformatų skvere/sode prie statomo paminklo Reformacijos ir lietuvių raštijos pradininkams įvyko gamybinis pasitarimas.

Paminklo gelžbetoninių pamatų statybos eigoje (jau išlieti 7-i iš 14-os g/b poliai), bei  granitinių paminklo elementų gamybos  procese (išpjautos 4-ios tamsiai pilko granito kolonos/pilonai iš 10-ies), iškilusių klausimų sprendime dalyvavo paminklo projekto autoriai skulptorė D.Matulaitė ir architektas J.Balkevičius, gen. rangovo darbų vadovas G.Videika, subrangovo UAB ŽYBARTUVA gamybos vadovas D.Dvornikov, LRIKD ir PKF atsakingi asmenys D.Balčiauskas, I.Dagytė-Mituzienė, I.Ramšienė, V.Liauškaitė, V.Gocentas, V.Ramša, L.Vaitys, Ev. reformatų bažnyčios atstovas katech. H.Lahayne. Į pasitarimą buvo kviečiami skvero/sodo rekonstrukcijos projekto autorė architektė J.S.Večerskytė-Šimeliūnė ir Savivaldybės įmonės Vilniaus vystymo kompanijos projektų vadovas L.Urba.

Dalykiniame nuomonių pasikeitime, aptarti tolimesni paminklo gamybos ir statybos klausimai. Nutarta, statybos laikotarpiu, suinteresuotoms žinyboms ir asmenis kylančius klausimus periodiškai aptarti gamybiniuose pasitarimuose. Šiuo metu polinių pamatų gręžimo darbai laikinai pristabdyti dėl vykdomų archeologinių tyrimų paminklo perimetre. Archeologai atidengė spėjamą 19 a . lauko akmenų grindinį, 16 – 17 a . kultūrinį sluoksnį ir vieną palaidojimą.

Primename, kad yra galimybė  paremti paminklo gamybą ir statybą, Visa informacija šioje nuorodoje:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.