Pokalbiai apie Vydūną

Vydūno draugija naujuosius metus pradeda atnaujindami pokalbius apie Vydūną ir jo darbus.

Kviečiame susirinkti sausio 8 d., ketvirtadienį, 18 val. Draugijos patalpose (J.Basanavičiaus 29).

Vydūno viso gyvenimo rūpestis buvo žadinti tautos dvasią, gaivinti tautiškumą, auginti žmoniškumą. Tam buvo skirta visa jo veikla ir kūryba, visa ji perpinta tautiškumo, doros ir tikybos gijomis.

Girdisi nemaža susirūpinusių balsų, kad nyksta dora, skurdėja kalba, irsta patys valstybingumo pagrindai ir lietuvių tautai gręsia išnykimas. Kalbama ir apie išorinius pavojus tautai, netgi apie trečiojo pasaulio gaisro grėsmę.

„Dalykas toks svarbus, kad apie jį daug reikėtų pamąstyti.  Be abejonės, visiems aišku, kad mūsų tautos gyvenime paskutiniais metais įvyko, kas nėra paprasta. Bet reikėtų tų įvykių ir esmę pažinti. Tautos gyvybei prasivėrė kelias“ – rašė Vydūnas prieš devynis dešimtmečius „Darbymetyje“, Lietuvai atsigaunant po šimtmečių priespaudos ir karo. Šie žodžiai žymia dalimi tinka ir mūsų dabarčiai, todėl pirmam pokalbiui siūlome pasigilinti į Vydūno rašinį „MŪSŲ TAUTOS GYVENIMO KRIZIS“ (prisegtas). Jį galite rasti  Raštų III t., p. 304-313. Kas Raštų neturi, aplankykite svetainę http://biblioteka.gindia.lt/vyduno-rastai-3-tomas.html , ten rasite ir daugiau rašinių tautos klausimais.

Tomas Stanikas

P.S. Siūlau pasidomėti ir leidinio „Liaudies Kultūra“ paskutiniu Nr (2014, 6). Jame, po pokalbio su Vaciu apie Ramuvą, Vydūną ir dvasios gyvatą, rasite ir straipsnelį „Kelios sąlygos tautai augti“ iš Vydūno „Mūsų uždavinio“.

MŪSŲ TAUTOS GYVENIMO KRIZIS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.