Radvilų rūmai Vilniaus Žemutinėje pilyje

Mokslinė konferencija „Radvilų rūmai Vilniaus Žemutinėje pilyje“

2014 m. birželio 12 d., ketvirtadienis, 9.00–14.00 val.

Valdovų rūmų Lankytojų vestibiulis

Skiriama Mikalojaus Radvilos Rudojo rūmų Vilniaus Žemutinėje pilyje statybų pradžios 470 metų sukakčiai ir rezidencijos savininko mirties 430 metinėms

Radvilos – viena įtakingiausių, turtingiausių ir galingiausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikų šeimų, itin aktyviai dalyvavusi XVI–XVIII a. Lietuvos valstybiniame, politiniame ir kultūriniame gyvenime. Ši giminė buvo aktyvi bei žinoma ir Europos tarptautinių santykių kontekste. Radvilos turėjo net devynias puošnias ir didingas rezidencijas Vilniuje bei sostinės apylinkėse. Viena jų buvo Žemutinės pilies teritorijoje, greta Valdovų rūmų ir Pilies kalno.

Konferencijos svarbiausias tikslas – išanalizuoti istorinius duomenis apie Radvilų giminės valdas Vilniaus Žemutinėje pilyje, apibendrinti archeologinių tyrimų rezultatus ir architektūrinius duomenis, pristatyti su minėtais rūmais susijusias istorines asmenybes, padiskutuoti dėl šios Vilniaus Žemutinės pilies teritorijos ateities perspektyvų.

Konferencijos organizatoriai diskusijoje kviečia dalyvauti istorikus, kultūros, architektūros, dailės istorijos, archeologijos ir kitų sričių tyrinėtojus, muziejininkus, plačiąją kultūrinę visuomenę.

 

Konferencijos organizatoriai

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai

Pilių tyrimo centras „Lietuvos pilys“

Vilniaus pilių direkcija

Renginio programa

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.