Kėdainių krašto kultūros premija įteikta Rimantui Žirguliui

Kėdainių krašto kultūros premijos įteikimo Krašto muziejaus direktoriui Rimantui Žirguliui ceremonija įvyko penktadienį, gruodžio 13 d., Daugiakultūriame centre.

Lapkričio pabaigoje savivaldybėje susirinkusi Krašto kultūros premijos skyrimo komisija balsų dauguma nusprendė, kad Kėdainių krašto muziejaus direktorius R. Žirgulis yra vertas garbingo kultūros premijos laureato vardo ir apdovanojimo. R. Žirgulio kandidatūrą buvo teikusi Kėdainių rajono savivaldybės Jaunimo reikalų taryba, Kėdainių krašto muziejaus darbuotojai.

R_Žirgulis-300x225R. Žirguliui krašto kultūros premija buvo skirta už didelį indėlį į Kėdainių krašto kultūrą: ieškojimą ir įgyvendinimą naujų, originalių kūrybos ir kultūrinės veiklos formų; kultūrinį švietėjišką darbą su krašto gyventojais; aktyvų dalyvavimą krašto visuomeninėje kultūrinėje veikloje; už atsakingą, geranorišką, nuoširdų ir kūrybišką kultūrinį darbą su jaunimu.

Penktadienį R. Žirguliui rajono vadovai ‒ meras Rimantas Diliūnas ir mero pavaduotoja Nijolė Naujokienė ‒ pasveikino laureatą, įteikė padėkos raštą ir 3050 Lt piniginį prizą.

R. Žirgulio pasveikinti atvyko Seimo narė Virginija Baltraitienė, rajono tarybos nariai, Kėdainių krašto garbės pilietis, Krašto kultūros premijos laureatas Vitolis Laumakys, kiti kultūros premijos laureatai, savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Kęstutis Stadalnykas, Švietimo skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius, miesto seniūnas Alvydas Kleiva, kiti savivaldybės darbuotojai, kultūros įstaigų vadovai, Jaunimo reikalų tarybos nariai, verslininkai, kolegos, draugai, artimieji, šeima.

Laureatą pasveikino ir kiti du šių metų pretendentai į laureato vardą ir premiją ‒ vienas iš Kėdainių kino studijos „Mėgėjas“ įkūrėjų, filmų kūrėjas Adolfas Morėnas ir reklamos laikraščio „Mugė“ bei leidyklos steigėja, dabar dirbanti Kėdainių kultūros centro reklamos redaktore ir interneto svetainės administratore Ramutė Šukienė.

Renginio metu R. Žirguliui buvo įteikti Lietuvos muziejų asociacijos valdybos pirmininko Raimundo Balzos ir Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti vykdomojo direktoriaus Ronaldo Račinsko bei direktoriaus pavaduotojos ir švietimo programų koordinatorės Ingridos Vilkienės sveikinimo raštai.

„Džiaugiuosi, kad esu jau ketvirtas muziejininkas, įvertintas šia garbinga premija. Vadinasi, mano vadovaujamas muziejus yra neatsiejama ir svarbi Kėdainių krašto kultūrinio gyvenimo dalis, o muziejininkų darbai yra svarūs ir pastebimi ne tik savo rajone, bet ir visoje Lietuvoje bei už jos ribų. Darbų ir sumanymų turime begales, tad ir toliau taip pat energingai darbuosimės Kėdainių labui,“ – sakė Rimantas Žirgulis, dėkomamas visiems už sveikinimus.

Kėdainių krašto kultūros premijos laureatai:

1991 m. ‒ Juozas Meškuotis, 1992 m. ‒ Violeta Berlėtaitė, 1993 m. ‒ Vytoldas Burneika ir Dalia Bečelienė, 1994 m. ‒ Petras Labeckis ir Janina Matulienė, 1995 m. ‒ Henrikas Grinevičius, 1996 m. ‒ Vitolis Laumakys ir Vaclovas Šablevičius, 1997 m. ‒ Jonas Jucevičius, 1998 m. ‒ Genovaitė Vanagienė, 1999 m. ‒ Algirdas Juknevičius, 2000 m. ‒ Rytas Tamašauskas, 2001 m. ‒ Vitutė Dudonienė, 2002 m. ‒ Antanas Mikalauskas, 2003 m. ‒ Vytautas Ulevičius, 2004 m. ‒ Janina Monkutė-Marks, 2005 m. ‒ Julius Urbanavičius, 2006 m. ‒ Regina Lukminienė, 2007 m. ‒ Algirdas Viesulas, 2008 m. ‒ Laimutė Ona Vikiraitė, 2009 m. ‒ Jonas Zenonas Bernadišius, 2010 m. ‒ Kęstutis Valionis, 2011 m. ‒ Ona Auškalnienė, 2012 m. ‒ Aušra Giedrienė.

Parengė Rūta Švedienė, Kėdainių rajono savivaldybės vyr. specialistė

Knypava.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.