Kviečiame dalyvauti konferencijoje „Rytų Europa ir vokiečių literatūra. Johannesas Bobrowskis ir kiti“

Rugsėjo 21-22 d. VDU vyks tarptautinė konferencija „Rytų Europa ir vokiečių literatūra. Johannesas Bobrowskis ir kiti“, skirta Pabaltijo germanistų ryšių plėtrai su kolegomis iš kaimyninių šalių. Konferenciją organizuoja VDU Užsienio kalbų, literatūros ir vertimo studijų katedra ir Heidelbergo universiteto Vokiečių kaip užsienio filologijos katedra.

Konferencijoje dalyvaus vokiečių filologijos dėstytojai ir mokslininkai iš visų Baltijos šalių – Latvijos, Estijos, Lietuvos, taip pat iš Baltarusijos, Lenkijos, Vokietijos, Šveicarijos, Kaliningrado. Pirmoji konferencijos diena bus skirta germanistikos vystymosi tendencijų aptarimui ir pasikeitimui nuomonėmis apie glaudesnio bendradarbiavimo perspektyvas, o antrąją konferencijos dieną dalyviai skaitys pranešimus ir diskutuos apie Johaneso  Bobrowskio (1917-1965) bei kitų autorių kūrybą. Šiais metais švenčiame šio vokiečių rašytojo, gimusio Tilžėje (dab. Sovetskas), šimto metų jubiliejų. Jo eilėraščiuose, apsakymuose, romane „Lietuviški fortepijonai“ daug lietuviškų motyvų. Šis autorius – tarsi tiltas, jungiantis vokiečių ir lietuvių kultūras. Konferencijos dalyviai aplankys ir Bobrowskio muziejų Vilkyškiuose.

Tikimės visų, besidominčių lietuvių ir vokiečių literatūriniais ryšiais, germanistikos vystymosi Baltijos šalyse tendencijomis, dėmesio ir kviečiame dalyvauti konferencijoje.

Konferencijos programa

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.