LELB Reformacijos šventės pamaldos Batakiuose

Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčia Reformacijos šventės pamaldas švenčia kasmet vis kitoje parapijoje. Šiemet šventinės pamaldos vyko Batakių ev. liuteronų bažnyčioje, kuri mini 130 metų jubiliejų.

 Batakių parapijos įkūrimo data laikomi 1884-ieji metai. Kunigo Jono Pipiro raginami, batakiškiai 1884 m. padėjo kertinį bažnyčios statybos akmenį. Bažnyčia buvo pastatyta gana greitai ir 1885 m. spalio 27 dieną pašventinta.[1]

 Reformacijos šventės pamaldose spalio 31 d., šeštadienį,  šiemet dalyvavo vyskupas Mindaugas Sabutis, kunigai Mindaugas Dikšaitis, dr. Valdas Aušra, Ričardas Dokšas, Mindaugas Žilinskis, Juozas Mišeikis, Remigijus Šemeklis, Jonas Liorančas, Valdas Miliauskas, Vaidas Klesevičius, Karolis Skausmenis bei didžiulis būrys tikinčiųjų iš įvairių parapijų. Pamokslą sakė LELB vyskupas M. Sabutis, vargonavo Tatjana Kalvanienė, giedojo Tauragės parapijos choras. Šventės ir jubiliejaus proga sveikinimo žodį tarė Tauragės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Aušrinė Norkienė.

 Visi atvyko į šventines pamaldas, kad sustiprintų tikėjimą, pabūtų Dievo Žodžio ir tikėjimo namiškių bendrystėje ir sustiprinti dvasiškai galėtų toliau krikščioniškai gyventi, skelbti ir liudyti Viešpatį. Bažnyčia buvo pilnutėlė. Pasibaigus šventinėms pamaldoms ir nusifotografavus bendroje nuotraukoje, visi buvo pakviesti pasivaišinti parapijiečių suruoštomis vaišėmis. Labai džiugu, kad oras buvo gražus ir visi galėjo pabendrauti, pabūti tikėjimo bendrystėje. Šventėje apsilankė ir TV laidos „Kelias“ kūrybinė grupė.

 Prieš 130 metų batakiškiams iškilo poreikis turėti savo maldos namus. Reikėjo pastato, nes tikinčiųjų bendruomenė jau buvo. Su Dievo valia ir pagalba taip ir įvyko. Nors ir negausi, bet parapija ir šiandien gyva. „Juk niekas negali dėti kito pamato, kaip tik tą, kuris jau padėtas, tai yra Jėzus Kristus“ (1 Kor 3, 11)

                                                                                                          Kun. Karolis Skausmenis

                                                                               „Lietuvos evangelikų kelias“, 2015 Nr.10-11

 

Nuotraukos kun. dr. Valdo Aušros

 4 8 16 22 karolis 28 886024_10206015166752411_7700270375093761521_o

 

[1] Apie parapijos istoriją šiemet mūsų laikraštyje išsamiai rašyta pavasarį, žiūr.: Raimonda Alysienė.                       Batakiuose skambėjo „Giesmių giesmelė“// LEK, 2015 Nr.4-5, p.4

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.