REFORMACIJOS DRAUGIJA NETEKO DARBŠTAUS BENDRAŽYGIO LIETUVOS KALBININKO, PROFESORIAUS VINCENTO DROTVINO

http://www.voruta.lt/reformacijos-draugija-neteko-darbstaus-bendrazygio-lietuvos-kalbininko-profesoriaus-vincento-drotvino/

Lietuvos Reformacijos istorijos ir kultūros draugija liūdi dėl savo darbštaus bendražygio mirties – 2015 m. liepos 12 d. Vilniuje mirė Lietuvos edukologijos universiteto (nuo 2011 m. – LEU) profesorius, Lietuvos kalbininkas, leksikologas, kalbos istorikas, Mažosios Lietuvos leksikografijos tyrėjas, Lietuvos mokslo premijos laureatas Vincentas Drotvinas. Prie šios užuojautos jungiasi Lietuvininkų bendrija „Mažoji Lietuva“, protestantiškojo paveldo puoselėtojai Lietuvoje ir užsienyje.

Vincentas Drotvinas gimė 1929 m. liepos 10 d. Stakiuose (Raudonės valsč., tuomet Raseinių, o vėliau Jurbarko apskr.). Mokėsi Raudonės ir Vadžgirio progimnazijose, o 1949 m. baigė Betygalos Maironio vidurinę mokyklą. 1949–1953 m. Vilniaus pedagoginiame institute studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą.

Nuo 1956 m. dirbo Vilniaus pedagoginio instituto dėstytoju. 1962–1983 m. buvo mokymo reikalų prorektorius, 1967 m. jam suteiktas filologijos mokslų kandidato (dabar – daktaro) laipsnis. 1983–1991 m. buvo Lietuvių kalbos katedros vedėjas, 1991–2002 m. Lietuvių kalbotyros katedros vedėjas. Nuo 1969 m. – docentas, nuo 1987 m. – profesorius. 1974 m. suteiktas nusipelniusio mokytojo vardas, o 2015 m. jam skirta Lietuvos mokslo premija už mokslo darbą „Mažosios Lietuvos raštijos paveldo (leksikografijos) tyrimai“.

Profesorius – vaisingai dirbęs mokslinis redaktorius, tyrinėtojas, knygų rengėjas, archyvinės medžiagos skelbėjas: buvo tęstinio leidinio „Didaktinė lingvistika“ redaktorius (3 t., 1999–2001), tyrė Mažosios Lietuvos lietuvių raštiją, daugiausia leksikografiją, lietuvių kalbos dėstymą. Parengė rankraštinius XVII a. vokiečių-lietuvių kalbų žodynus („Lexicon Lithuanicum“, 1987; „Clavis Germanico-Lithvana“, 4 t., 1995–1997), paskelbė archyvinės medžiagos apie lietuvių kalbininkus Kazimierą Būgą, Jurgį Gylių, Frydrichą Kuršaitį, Mykolą Merliną, Antaną Salį, Andrių Ugenskį ir kt., per penkis dešimtmečius jis ugdė ne vieną lituanistų kartą.

Ilgus metus profesorius darbavosi ir visuomeniniuose veiklos baruose – mielai ir rezultatyviai dalyvavo Lietuvos Reformacijos istorijos ir kultūros draugijos renginiuose: skaitė pranešimus, pristatydavo naujausius tyrimus, kapitalinių protestantizmo raštijos paminklų leidinius, rūpinosi ir į Lietuvą pargabeno Mažosios Lietuvos liuteroniškųjų parapijų metrikų knygų kopijas. Velionio darbai ir įtaka buvo svarbi Lietuvos protestantizmo tyrinėjimams – Reformacijos draugijos valdyba ir bendruomenė nuoširdžiai užjaučia šeimą ir artimuosius dėl iškilios asmenybės mirties.

Lietuvos Reformacijos istorijos ir kultūros draugijos valdyba

 

https://leu.lt/lt/leu_naujienos/universiteto-naujienos/mire-profesorius-drotvinas.html

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.