Ar dabar tas metas?

Pagaliau prasidėjus vasarai, toliau kvietė jau tradiciniais tapę ar savas tradicijas kuriantys muzikiniai susitikimai Vilkyškiuose, Saugose, Jurbarke, Šilutėje ir kitur. Koncertinį turą po Lietuvą „Reformacijai 500“ tęsia LEBMS ir valstybinis choras „Vilnius“.

 Reformacijos jubiliejaus metai naujų akcentų suteikė Vilniuje nuo 2007 m. vykstančiam kultūros ir meno festivaliui „Kultūros naktis“. Tarp daugybės įvairių festivalio renginių birželio 16 d. ypatinga programa traukė evangelikų reformatų ir evangelikų liuteronų bažnyčios.

 Vilniaus ev. reformatų bažnyčioje kvietė „Naktinė Žodžio misterija“, šiuolaikiniu teatro, muzikos ir šviesų žaismu stilizuotos pamaldos. Režisieriaus Aleksandro Špilevojaus pasitelkti aktoriai, chorai, atlikėjai bei šiuolaikinės technologijos ragino naujai išgyventi žodį bei istoriją. Akį traukė avangardisto, tarpdisciplinių meno projektų kūrėjo, Vilniaus dailės akademijos docento Česlovo Lukensko sukurtos meninės instaliacijos.

 Vilniaus ev. liuteronų bažnyčioje Reformacijos jubiliejų apmąstyti kvietė tarptautinis meno projektas „500 dūžių: vaizdo ir muzikos kelionė per 500 Reformacijos metų“. Vaizdo ir muzikos kelionėje nuo 1517 m. iki šių dienų žiūrovai galėjo dalyvauti dviejose erdvėse: bažnyčios kiemelyje po atviru dangumi stebėti šviesų ir vaizdo projekcijas ant pastatų ansamblio, o bažnyčios viduje gėrėtis šviesų ir vaizdo projekcijų žaismu bei klausytis džiazo ir tradicinių giesmių bei klasikos sintezės. Drauge su parapijos ansambliu „Adoremus“ ir kameriniu choru „Aidija“ koncertavo Lietuvos klausytojams jau pažįstama Vokietijos džiazo grupė iš Leipcigo „Klangprojekt“. Visą audiovizualinį vyksmą tiesiogiai transliavo televizija – LRT Kultūros kanalas.

 Birželio 17 d. į Šilutės M. Liuterio ev. liuteronų bažnyčią kvietė tradicinė evangeliška Lietuvos giesmių šventė. Šįkart joje itin gausiai sulaukta svečių iš Vokietijos. Šventės metu iškilmingai pratęsta prieš 25-erius metus pasirašyta keturšalė Lipės krašto bažnyčios reformatų ir liuteronų bei Lietuvos ev. liuteronų ir ev. reformatų bažnyčių sutartis. Apie šventę išsamiau parašyti tikimės kitame „Lietuvos evangelikų kelio“ numeryje.

 O šiame mūsų laikraščio numeryje trumpai apžvelgiame gegužės viduryje Vindhuke, Namibijoje, vykusią Pasaulio Liuteronų Sąjungos XII asamblėją. Žvilgtelime į gegužės pabaigoje Berlyne vykusias Vokietijos evangeliškąsias bažnyčių dienas. Kartu Klaipėdos parapijos delegacija artimiau susipažįstame su Ingrijos ev. liuteronų bažnyčia ir jos veikla Sankt Peterburgo apylinkėse.

 Drauge su Žukų parapijiečių grupele pažvelgiame į keletą gretimų Klaipėdos krašto bažnyčių. Taip, nemažai naujo ir naudingo sužinoti galima ne tik ekskursijose į kitą Lietuvos pakraštį, bet ir aplankius artimiausius kaimynus.

 Rašome ir apie Reformacijos jubiliejui skirtus renginius Naujojoje Akmenėje, Mažeikiuose, Šilutėje, Katyčiuose, apie Ramučių ev. liuteronų bažnyčioje pirmą kartą vykusias ekumenines pamaldas, apie Šakių ir Lauksargių gyvenimo fragmentus… Kad Reformacijos metų, o ir kiti mūsų parapijų gyvenimo įvykiai bei aktualijos būtų išsamiau aprašyti laikraštyje ir sulauktų platesnių atgarsių, o galbūt ir paskatintų susikalbėjimą bei geresnį tarpusavio supratimą, redakcija tikisi aktyvesnės savanorių bendradarbių pagalbos.

 Kaip visuomet, laikraštyje rasite nemažai istorinės medžiagos, prisiminimų. Jie turėtų ne tik padėti stiprinti bendrą bažnyčios narių tapatybę ir atmintį, skirtingų kartų ryšius, bet ir mūsų bažnyčios istorijos tyrinėtojams suteikti naudingos informacijos bei įžvalgų.

 Vis arčiau ir LELB XIII Sinodas – aukščiausia sprendžiamoji mūsų bažnyčios institucija. Liepos 15 d. Tauragėje, be kitų svarstysimų klausimų, Sinodas šešerių metų kadencijai rinks LELB Konsistoriją ir Revizijos komisiją. Ar šis Sinodas atvers naują mūsų bažnyčios gyvenimo puslapį? Konstruktyvi nuomonių įvairovė teiktų vilties…

 

Kęstutis Pulokas

                                                                                   „Lietuvos evangelikų kelias“, 2017 Nr.6

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.