Reformacijos jubiliejui artėjant

 Baigiasi vasara. Į antrą pusę persirito ir jubiliejiniai Reformacijos metai. Jau galima pradėti skaičiuoti svarbiausius jų įvykius. O iki jubiliejinės spalio 31-osios lieka vis mažiau. Smalsu, ar šiemet bus suskubta Reformacijos šventės datą įtraukti į valstybės atmintinų dienų sąrašą?   Dar pernai vasarą sudarytoje valstybinėje Reformacijos metų minėjimo komisijoje toks senokai sklandantis siūlymas, regis, buvo minėtas?..

 Šių metų šventei artėjant, Reformacijos jubiliejų skambiai įprasminti turėtų Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios rugsėjo 9 d. Vilniuje planuojamos reformatoriaus Martyno Liuterio skulptūros atidengimo iškilmės. Kuklus Vokiečių gatvės kiemelis vis plačiau atsivers ieškantiems žvilgsniams.

 Tarsi neseniai surasto Vasario 16-osios akto aidas, liepos pabaigoje iš Vokietijos pasiekė dar viena džiugi netikėta žinia – archyvuose atsirado Klaipėdos Šv. Jono ev. liuteronų bažnyčios autentiški brėžiniai, laikyti negrįžtamai dingusiais. Galimybė atstatyti tikrai autentišką bažnyčią tarsi atperka iki šiol sugaištą laiką. Vis dėlto prognozuojama, kad statyboms pradėti prireiks dar bent kelerių metų. Bažnyčią suprojektuoti ir pastatyti XIX a. bus trukę gerokai trumpiau…

 Šiame „Lietuvos evangelikų kelio“ numeryje rašome ir apie keletą „kasdieniškesnių“, tačiau taipogi reikšmingų mūsų istorinio paveldo puoselėjimo pastangų: senųjų kapinių tvarkymo bei tyrinėjimo žygius, įvairius sukakčių minėjimus ir kt. Visa tai padeda geriau suvokti mūsų dabartį ir kryptį. Bendruomenę telkia ir stiprina kelionės ir stovyklos, įvairūs susitikimai ir koncertai, praturtina tarptautiniai ir ekumeniniai ryšiai.

 Šiemet jau dvidešimtą kartą surengta Vanagų stovykla, devynioliktą vasarą stovyklautojus kvietė Batakiai. Apie didžiausias metų stovyklas jau rašė spauda, tad šįkart mūsų laikraštyje daugiau dėmesio skiriame mažesnių, tačiau ne mažiau svarbių stovyklų dalyvių įspūdžiams.

 Kaip žadėta ankstesniame numeryje, išsamiau pasakojame apie birželio 17 d. Šilutėje skambėjusią tradicinę evangelišką Lietuvos giesmių šventę, kurios metu buvo iškilmingai pratęsta prieš ketvirtį amžiaus pasirašyta keturšalė Vokietijos Lipės krašto bažnyčios reformatų ir liuteronų bei Lietuvos ev. liuteronų ir ev. reformatų bažnyčių sutartis. Ją mūsų skaitytojams išsamiau pristatyti tikimės artimiausiu metu.

 Žinoma, reikšmingiausias ne tik šios vasaros, bet ir kelerių metų mūsų bažnyčios įvykis būtų liepos 15 d. Tauragėje sušauktas LELB XIII Sinodas, šiemet rinkęs naują LELB Konsistoriją, kuriai artimiausius šešerius metus teks rūpintis svarbiausiais bažnyčios reikalais. Naujos sudėties Konsistorijos ir revizijos komisijos narius trumpai pristatome šiame laikraščio numeryje, glaustai apžvelgiame Sinodo aptartus klausimus. Atskirai minėtina iniciatyva atkurti Telšių ev. liuteronų parapiją.

 Tai tik dalis gausių šios Reformacijos metų vasaros įvykių bei renginių, jų apžvalgą pratęsime rugsėjo numeryje. Kviečiame mūsų skaitytojus dalytis įspūdžiais, rūpesčiais ir viltimis. O rudenį juk laukia dar daugybė naujų.

                                                                                                           Kęstutis Pulokas                             

                                                                              „Lietuvos evangelikų kelias“, 2017 Nr.7-8

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.