Reformatų parko sutvarkymo projekto pristatymas

Viktorijos Liauškaitės ir Vilniaus savivaldybės informacija

ref_parkasVasario 6 dieną Vilniaus miesto savivaldybė pristatė projektus, kaip planuojama sutvarkyti Vilniaus Misionierių sodą, Reformatų parką, Rasų kapines, Pasaulio teisuolių parką ir kitas viešąsias miesto erdves.

„Bernardinų sodas tebuvo pradžia – suplanavome ir sutvarkysime viešąsias erdves ne tik miesto centre, bet ir rajonuose. Atgijusiais istoriniais miesto parkais galės didžiuotis kiekvienas vilnietis. Mūsų miestui reikia daugiau rekreacinių, kultūringo laisvalaikio erdvių gamtoje“, – sakė Vilniaus meras A. Zuokas.

Sumanyta pakeisti ir dabartinį Reformatų parko įvaizdį. Projektą pristatė jo autorė Jurga Silvija Večerskytė-Šimeliūnė. „Sovietiniais metais čia buvo išgriautos Reformatų kapinės ir jų vietoje pastatyta ideologinė tarybinius partizanus vaizduojanti kompozicija. Reformatų sodai turėtų tapti pagarbos ir atminimo Reformacijos švietimo ir kultūros judėjimui išraiška. Projekte siūloma harmoningai susieti istorinį ir esamą kraštovaizdį, atkurti natūralų šlaito ir terasos reljefą, saugią ir maksimaliai žmonių su negalia reikmėms pritaikytą viešąją erdvę, ” – Reformatų parko sutarkymo idėjomis dalinosi J.S. Večerskytė-Šimeliūnė.

Savivaldybės atstovai džiaugėsi, jog ev. reformatų bendruomenės nariai yra vieni iš aktyviausių miestiečių, teikiant savo idėjas, kaip geriau būtų galima rekonstruoti Reformatų parką. Miesto viešųjų erdvių pristatymo projekte dalyvavo šios bendruomenės nariai ir kiti besidomintys. Lietuvos Reformacijos istorijos ir kultūros draugijos pirmininkas ir ev. reformatų parapijos narys Donatas Balčiauskas padėkojo savivaldybės atstovams už išsamiai pristatytą Reformatų parko projektą. „Šio sodo sutvarkymo idėja yra sveikintina. Norėtume, jog šioje istorinėje erdvėje rastų savo vietą paminklas, skirtas Lietuvos raštijos ir Reformacijos pradininkams. Dar 1996 metais draugijos nariai Reformatų skvere atidengė paminklinį akmenį, skirtą Lietuvos Reformacijos pradininkams. Reformacija Lietuvai davė labai daug. Su ja prasidėjo renesansas, vystėsi kultūra ir raštas. Taip pat šiomis dienomis minime Mikalojaus Radvilo Juodojo 500 – ąsias gimimo metines, kuris buvo aktyvus Reformacijos pradininkas Lietuvoje. Vilniuje labai trūksta paminklo skirto Lietuvos raštijos ir Reformacijos pradininkams. Jis džiugintų miestiečius, turistus ir skatintų domėtis Lietuvos istorija, – teigė D.Balčiauskas. Lietuvos Reformacijos istorijos ir kultūros draugijos pirmininkas D. Balčiauskas patikino, jog draugija prisidės prie parko sutvarkymo finansiškai.

Savivaldybės atstovų teigimu, Reformatų parkas iš visų pristatytų viešųjų erdvių sutvarkymo projektų yra labiausiai pajudėjęs. Techninį projektą remia ir padeda įgyvendinti „Eikos” įmonė. Didžiąją dalį reikalingų lėšų miesto parkams atgaivinti planuojama gauti iš ES struktūrinių fondų, jau ruošiamasi rengti paraiškas.

ref_sodas_savivald      ref_sodas_istorija

Vilniaus savivaldybės nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.