Renginys, skirtas Reformatų skvero Vilniuje istorinėms ištakoms ir ateities vizijoms atskleisti

http://www.mab.lt/lt/naujienos/2416

„Reformatų skveras Vilniuje: istorinė tiesa ir mūsų ryšys su lietuvių raštijos pradininkais“

2019 m. balandžio 4 d. 16.00 val. LMA Vrublevskių biblioteka ir Lietuvos Reformacijos istorijos ir kultūros draugija kviečia į diskusiją „Reformatų skveras Vilniuje: istorinė tiesa ir mūsų ryšys su lietuvių raštijos pradininkais“. 
Pokalbiui vadovaus senosios raštijos tyrėjas, LMA Vrublevskių bibliotekos direktorius dr. Sigitas Narbutas, dalyvaus habil. dr. Ingė Lukšaitė, prof. dr. Dainora Pociūtė-Abukevičienė, skulptorė prof. Dalia Matulaitė, architektas prof. Jūras Balkevičius.
Renginio metu bus pristatyta Reformacijos reikšmė Lietuvos valstybingumo, kultūros, mokslo ir švietimo raidai ir priminti bei išryškinti žymiausių Reformacijos Lietuvoje veikėjų – Mikalojaus Radvilos Juodojo, Mikalojaus Radvilos Rudojo, Abraomo Kulviečio, Martyno Mažvydo, Andriaus Volano, Jono Bretkūno ir kitų – nuopelnai. Jie bus įamžinti paminklu Lietuvos Reformacijos ir lietuviškos raštijos pradininkams, sukurtu prof. D. Matulaitės ir architekto J. Balkevičiaus. Paminklą numatoma pastatyti Reformatų skvere (Pylimo g.), todėl diskusija visuomenei bus pristatytos paminklo statymo ir skvero atnaujinimo naujienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.