Valstybės apdovanojimas Jonui Öhmanui

Vasario 16-ąją švenčiant Valstybės atkūrimo dieną, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė už nuopelnus Lietuvai ir mūsų šalies vardo garsinimą pasaulyje valstybinius apdovanojimus įteikė dvidešimt šešiems Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiams. Tarp jų ir apie ketvirtį amžiaus Lietuvoje gyvenantis švedas Jonas Axel Öhman. Teologui, žurnalistui, vertėjui, socialinių iniciatyvų puoselėtojui įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis.

 Lietuvių literatūros vertėjas į švedų kalbą, istorinių dokumentinių filmų apie Lietuvos pokarį kūrėjas 2014 m. sutelkė tarptautinę paramos Ukrainai grupę „Blue/Yellow“ (www.blue-yellow.lt) ir yra vienas šios grupės koordinatorių.  BLUE/YELLOW yra pilietinis savanoriškas judėjimas, kurio narius vienija bendras tikslas – konkreti pagalba Ukrainos kariams, kovojantiems su kaimyninės šalies agresija. Per savo gyvavimo laikotarpį grupė įvairiausiais būdais yra rėmusi platų karinių dalinių spektrą, perdavusi humanitarinę pagalbą vaikams ir nukentėjusiems gyventojams, aktyviai prisidėjusi prie karių gydymo. Šiemet sausio 13 d. grupės inicijuoto paramos Ukrainai koncerto „Kartu iki pergalės“, tiesiogiai transliuoto LRT, dėka Lietuvoje buvo suaukota apie 120 tūkstančių eurų.

1992–1996 m. Jonas Öhman aktyviai talkino Lietuvos ev. liuteronų bažnyčiai. 1993 m. tuometinis Upsalos universiteto teologijos studentas Vilniaus ev. liuteronų parapijoje atliko teologinę praktiką, kartu talkino ir Vilniaus ev. reformatų parapijai, vėliau kurį laiką tarnavo Panevėžio ev. liuteronų parapijoje, dėstė Klaipėdos universitete, svariai prisidėjo leidžiant žurnalą „Keleivis“, dalyvavo LELB Jaunimo centro veikloje.

                                                                                  „Lietuvos evangelikų kelias“, 2017 Nr.3   

 LR prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Jonas Öhman. Žygimanto Gedvilos/15min nuotr.                         

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.