VU bibliotekai 444. Po P. Smuglevičiaus salės skliautais skambėjo K. Donelaičio „Metai”

http://naujienos.vu.lt/srautas/vu-bibliotekai-444-po-p-smugleviciaus-sales-skliautais-skambejo-k-donelaicio-metai-video/

444-ieji Vilniaus universiteto bibliotekos metai pažymėti literatūriniais akcentais. Spalio 22 d. senojoje VU bibliotekoje skambėjo Kristijono Donelaičio ir Česlavo Milošo vardai. Tą dieną VU biblioteka pakvietė į šventinius renginius, skirtus paminėti Vilniaus universiteto bibliotekos sukaktį ir Kristijono Donelaičio 300-ąsias gimimo metines.

<…>  buvo atidaryta paroda „Šimtus jau metus saulelė tekėjo ir leidos“ (M. L. Rėza) ir pristatytas katalogas. Paroda suskirstyta į dešimt temų ir skirta lietuvių grožinės literatūros pradininko K. Donelaičio (1714–1780) 300-osioms gimimo metinėms paminėti. K. Donelaičio kasdienio gyvenimo detalės ir jį supusi aplinka atskleidžiami unikaliais XVII–XIX a. rankraščiais ir Prūsijos karalystėje, daugiausia Karaliaučiuje, išleistomis knygomis – garsių lietuvių raštijos darbuotojų parengtomis gramatikomis, žodynais, vadovėliais, religiniais raštais. Lietuvių poeto kūryba neatsiejama nuo XVIII a. Europos literatūrinio konteksto – ypač populiaraus pasakėčios žanro, antikinio epo tradicijos ir metų laikų poezijos. K. Donelaičio poema „Metai“ ir pasakėčios yra išskirtiniai poezijos kūriniai Europos nacionalinių literatūrų kanone.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.