Karklėje – koncertas bažnyčios atstatymui

Karklininkų evangelikų liuteronų bažnyčia buvo pastatyta 1910 m. (savarankiškos parapijos statusas Karklininkams buvo suteiktas 1904 m.). Prieš Antrą pasaulinį karą parapija vienijo jau beveik du tūkstančius tikinčiųjų, pamaldos laikytos lietuviškai ir vokiškai. Paskutinysis  parapijos kunigas buvo Helmutas Kemešis, kartu su dauguma parapijiečių 1944 m. pasitraukęs į Vakarus. Slenkant frontui, bažnyčia apgriauta, o vėliau galutinai sunaikinta, jos plytas panaudojus čia įsikūrusių sovietų kariuomenės dalinių reikmėms. Šiandien bažnyčią primena tik pamatų likučiai.

 Po karo Karklės parapija vietinių gyventojų pastangomis buvo atkurta, 1948 m. sausio 1 d.  pateikus „dvidešimtuko“ prašymą naujajai valdžiai. Pamaldas laikyti leista Šaipių kaime, Urtės Šiušelienės name. Aptarnavo sakytojas Ansas Dumbrys iš Nemirsetos. Tačiau 1958–1960 m. daugeliui parapijiečių pasinaudojus galimybe išvykti iš sovietų okupuotos Lietuvos į Vokietiją, parapija pamažu užgeso.

 Iniciatyvos parapiją atkurti prieš kelerius metus ėmėsi kun. Mindaugas Žilinskis iš Saugų. LELB Konsistorijos nutarimas registruoti atkurtą Karklės ev. liuteronų parapiją priimtas 2013 m. rugsėjo 6 d. Tikimasi atstatyti ir bažnyčią. Šiandien apie penkiasdešimt narių turinti parapija į pamaldas paskutinįjį mėnesio sekmadienį renkasi Pajūrio regioninio parko direkcijos patalpose.

 Siekiant apie atkurtą parapiją ir jos lūkesčius plačiau informuoti visuomenę, o ir pačius liuteronus, pernai liepos 24-26 d. LELB Jaunimo centras Karklėje surengė jaunimo stovyklą.

 Šiemet birželio 12 d., artėjant Gedulo ir vilties dienai, Karklėje buvusios bažnyčios vietoje kvietė koncertas „Tėvyne mūsų, kur esi Danguos“. Saulėtą sekmadienio popietę improvizuotoje scenoje po atviru dangumi koncertavo valstybinis choras „Vilnius“ (vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas). Renginį organizavo Karklės ev. liuteronų parapija ir Karklės bendruomenė, kurioms talkino Kretingalės seniūnijos ir Pajūrio regioninio parko direkcijos darbuotojai.

 Valandą trukusiame koncerte skambėjo giesmės lietuvių, anglų, vokiečių kalbomis bei tautiškos, lietuvių savimonę budinančios puikiai žinomos dainos. Koncertą vedęs Karklės parapijos kunigas M. Žilinskis kvietė atsigręžti į savo artimą, patirti bendrystės džiaugsmą.

 „Labai smagu, kad Karklės žmonės ėmėsi iniciatyvos ir siekia atstatyti bažnyčią. Smagu padėti savo dainomis, linkime, kad jiems pavyktų tai įgyvendinti“, – po koncerto įspūdžiais su uostamiesčio dienraščiu „Vakarų ekspresas“ dalijosi chormeisteris Giedrius Pavilionis.

 Šią vasarą istorinėje Karklės bažnytvietėje planuojama surengti dar keletą klasikinės muzikos popiečių „Kartu atstatykime savo sielos namus“. Viliamasi, kad atstatyta Karklės ev. liuteronų bažnyčia taps ir visuomenės kultūros centru.

„Lietuvos evangelikų kelias“, 2016 Nr.6 

 

KircheKarkelbeck

Karklės evangelikų liuteronų bažnyčia prieš karą

 1wpf6681

Koncertas „Tėvyne mūsų, kur esi Danguos“ Karklėje

photo_15_98758241 Kun. Mindaugas Žilinskis sveikina Karklės koncerto dalyvius

muzikine-popiete-karkleje-giesmes-ir-tautiskos-dainos photo_15_49058168 photo_15_85097336

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.