Pristatyta nauja prof. G. Michelini monografija

Sausio 7-ąją Klaipėdos universiteto (KU) Menų fakultete pristatyta nauja prof. habil. dr. Guido Michelini monografija „Jono Berento Isz naujo pérveizdėtos ir pagérintos Giesmū Knygos Mörlino traktato pritaikymas poezijoje“.

KU Humanitarinių mokslų fakulteto (HMF) Baltistikos centro organizuotą knygos pristatymą Kristijono Donelaičio žodžiais pradėjo kun. doc. dr. Darius Petkūnas.

Už jau ne pirmą knygą apie evangelikų liuteronų giesmynus profesoriui G. Michelini padėkojo Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupas dr. Mindaugas Sabutis. Anot jo, ši knyga leidžia plačiau susipažinti su Mažosios Lietuvos raštija ir kultūra – vyskupo nuomone, tai labai svarbu, nes Mažosios Lietuvos paveldas – integrali Lietuvos kultūros dalis. Vyskupo M. Sabučio manymu, šiek tiek keista, jog lietuvių istoriją tyrinėja ne mūsiškiai, o užsieniečiai, tačiau, pasak dvasininko, per šiuos gilius lietuvių praeities tyrinėjimus net ir svetimšaliai tampa savais.

Dėl itin kruopštaus profesoriaus G. Michelini darbo bei jo nuopelnų lietuvių literatūrai ir tautosakai KU HMF dekanas prof. dr. Rimantas Balsys pasiūlė Parmos universiteto profesorių bei KU garbės daktarą nominuoti Nacionalinei kultūros ir meno premijai.

Profesorius G. Michelini J. Berento giesmynu domėtis pradėjo 2003 metais. 2004 metais G. Michelini užbaigė Martyno Kleino giesmyno tyrinėjimus ir ėmėsi XVIII amžiuje išleisto Jono Berento giesmyno (Jonas Berentas buvo vokiečių kilmės Įsruties vyskupas). Anot profesoriaus, buvo itin sunku gauti J. Berento giesmyno kopiją – tai itin reta mažai pažįstama knyga. Kai kurie mokslininkai netgi teigė, jog šis giesmynas yra dingęs. Tačiau G. Michelini pavyko gauti J. Berento giesmyno kopiją iš Berlyno. Tyrinėdamas J. Berento giesmyną G. Michelini perrašė daugiau nei septyniasdešimt giesmių tekstų. Lygindamas vertimus ir redaguotų giesmių tekstus G. Michelini pastebėjo, jog giesmių tekstai paprastėja. Profesorius tikisi, kad J. Berento giesmyno tekstų tyrinėjimai prisidės prie evangelikų liuteronų giesmynų istorijos kūrimo. G. Michelini yra tyrinėjęs visus evangelikų liuteronų giesmynus. Anot prof. habil. dr. Guido Michelini ši monografija apie lietuvių giesmynus jau yra paskutinė – daugiau jų tyrinėti profesorius nežada.

Knygos pristatymo renginyje J. Berento laikų giesmes giedojo Kretingos evangelikų liuteronų parapijos ansamblis (vad. Inga Petkūnienė). Merginos pagiedojo „Krikščionys džiaukitės linksmai“, „O Dieve iš bėdos gelmių“, „Dvasia Dievo Tu Šventoji“, „Kristus mana linksmybė“, „Ko turėčiau aš liūdėti“, „Ateikite pagarbint“, „Mūs Viešpačiui mielam širdingai padėkokim“. Augustė ir Ieva Petkūnaitės su mama atliko J.S. Bacho kūrinį „Du gavotai“.

http://www.liuteronai.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.