Reformatų istorijos mylėtojai minėjo kunigaikščio J.Radvilos 395-ąsias gimimo metines

Gruodžio 4 dieną Vilniaus Karininkų ramovėje Lietuvos Reformacijos istorijos ir kultūros draugija kartu su biržiečių kraštiečių klubu „Krivulė“ surengė Lietuvos didžiojo etmono kunigaikščio Jonušo Radvilos 395 metų gimimo jubiliejaus pagerbimą. Jo metu pristatytas papiliečio Valentino Dagio istorinis romanas „Sakmė apie Jonušą“.

Profesorius S.Kregždė gražiai pristatė romano autorių V.Dagį, kurio motina buvo kilusi iš kazokų ir stačiatikė, o ištekėjusi tapo katalike: “Gražu, kad taip gražiai apie vieną iš Lietuvos evangelikų reformatų vadų Jonušą Radvilą parašė ne reformatas”.

Ištrauką iš romano, kurioje kalbama apie kunigaikščio gimimą, perskaitė papilietė Edita Lansbergienė. Pats autorius sakė, kad „pati plunksna vedžiojo ranką“, nors tai buvo jo pirmoji knyga, kurią rašė kompiuteriu. Anot V.Dagio, jo knygos pagrindinis motyvas: Jonušas Radvila nebuvo išdavikas, jis siekęs naudos Lietuvai

Kunigaikštis Jonušas Radvila iki pat šiol vertinamas prieštaringai, ypač Lenkijoje, už jo inicijuotą Kėdainių sutartį 1655-ųjų spalio 20-ąją su Švedija.

Ramovė buvo papuošta septynių Lietuvos didžiųjų etmonų paveikslais. Penki iš LDK etmonų buvo Radvilų giminės atstovai.

Minėjimo metu debiutavo Lietuvos evangelikų reformatų jaunimo draugijos „Radvila“ ansamblis (vadovas Kornelijus Šišla).

Antanas Seibutis „Lietuvos rytas” 2007-12-05

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.