Seime pritarta Tautos namų ant Tauro kalno idėjai

vilniuje.info

Seimas, pabrėždamas Lietuvos kultūrinių ir istorinių tradicijų tęstinumo svarbą Lietuvos visuomenės kultūrinei ir pilietinei raidai, pažymėdamas, kad su istorine Tautos namų idėja yra susiję Lietuvos naujojo valstybingumo ir lietuvių moderniosios kultūros kūrėjai, įvertindamas tai, kad Vilniuje, ant Pamėnkalnio (Tauro kalno) esantis žemės sklypas, kuris už 1911–1913 metais suaukotas lėšas buvo įsigytas statyti Tautos namams, yra laikytinas visos Tautos nuosavybe ir Lietuvos naujųjų laikų istorijos relikvija, pritarė kultūros ministro ir Vilniaus miesto savivaldybės mero ketinimų protokolui dėl Nacionalinės koncertų salės paslaugų infrastruktūros sukūrimo Vilniuje ir jos įgyvendinimo plano 2017–2022 m.

Vyriausybei ir Vilniaus miesto savivaldybei Seimas pasiūlė Nacionalinei koncertų salei suteikti simbolinį Tautos namų pavadinimą, o pagrindinėms erdvėms – M. K. Čiurlionio ir J. Basanavičiaus vardus.

Numatoma prioritetinė šio projekto paskirtis – visuomenės kultūrinių, edukacinių, pažintinių poreikių tenkinimas ir šių funkcijų išplėtimas.

Tokiam sprendimui pritarė 67 Seimo nariai, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė 11.

Vienas komentaras apie “Seime pritarta Tautos namų ant Tauro kalno idėjai

  1. Romualdas

    Gražu, kad bus rūmai (matyt visai nauji, gražūs ir, deja, brangūs), kad bus nacionalinė koncertų salė ir Tautis namų pavadinimas. Bet Tautos namų nebus. Pirma, koncertų salė yra tik viena iš kultūrinių Tautos namų funkcijų, o jų yra kur kas daugiau. Antra, jie nebus tautos ar netgi Vilniaus piliečių, o tik valstybinė įstaiga. Mažų mažiausiai, kad šią koncertų salę priartinti prie Tautos namų idėjos, visi jos koncertai turėtų būti nemokami. Gal manote, kad taip bus?? Trečia, kažkas tikrai pasinaudos šiuo projektu ir bandys užkirsti kelią tiktų Tautos namų steigimui. Bent Vilniuje.
    Romualdas Povilaitis, Tautos namų įkūrimo Kaune iniciatyvinės grupės pirmininkas.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.