Sutvarkyti kapai

2015-04-26 keturios Vilniaus reformatės aplankė Panerių memorialą (Agrastų g. 15) ir sutvarkė nacių 1941 m. birželio 30 d. nužudyto Mažosios Lietuvos spaustuvininko ir kultūros veikėjo, Tilžės Akto signataro Enzio Jagomasto bei jo šeimos (žmona, trys vaikai ir žentas) simbolinį kapą, aplinką. Neužilgo jau ir svečiai iš Belgijos galėjo pasidžiugti tvarkingą kapavietę – jie lankė lenkų karo belaisviams skirtą memorialą, kitus pagarbos ženklus.

Pasirūpinti svarbiu Panerių memorialo kampeliu, esančiu už geležinkelio atšakos, šį kartą paskatino muziejininko Algio Karoso jau anksčiau organizuotas memorialo aplankymas, aukų pagerbimas. Žinia, dėl šios kapavietės įrengimo rūpinosi ir A. Karosas, ir liuteronė mokytoja Rūta Hakaitė, vietos seniūnijos žmonės – į mokytojos laišką atsiliepė LR Seimo narys Gintaras Steponavičius, o Kultūros ministerija skyrė lėšas, buvo suprojektuota ir įrengta simbolinė kapavietė, sutvarkyta aplinka.

Taip pat sužinota, kad Panerių memoriale įvyks generolo Povilo Plechavičiaus vietinės rinktinės savanorių karių atminimo pagerbimas. Žinia, 1944 m. gegužės 17–21 dienomis naciai suėmė rinktinės štabo narius ir dalį kitų karininkų, o Paneriuose sušaudė 86 rinktinės karius, apie 3 tūkst. išvežė į Vokietiją priverstiniams darbams.

„Vilniaus reformatų žinių“ informacij

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.