Ekskursija „Asmenybių šviesa, amžių neužgesinta…“

Kviečiame registruotis į vienos dienos biografinę  ekskursiją, kuri vyks birželio 6 dieną. Ekskursijos autorė ir gidė – žurnalistė Aurelija Arlauskienė. Ši ekskursija „Asmenybių šviesa, amžių neužgesinta…“ supažindina su Pietryčių Lietuvoje, dabartiniame Šalčininkų rajone, gimusiomis, gyvenusiomis, kūrusiomis dažnai šiuose kraštuose viešėjusiomis pasaulinio garso asmenybėmis ir jų darbais.

Tai Lietuvos raštijos pradininku Stanislovu Rapolioniu; savamoksle dailininke Ana Krepštul; Vilniaus universiteto rektoriumi Simonu Malevskiu; Paulavos respublikos įkūrėju Povilu Ksaveru Bžostovskiu; poetu Adomu Mickevičiumi; istoriku, publicistu Mykolu Balinskiu; Vilniaus universiteto rektoriumi Jonu Sniadeckiu ir jo broliu chemiku Andriumi Sniadeckiu; Rusijos psichiatrijos tėvu vadinamu Jonu Balinskiu. Šią ekskursiją – tikrų tikriausią kelionę laiku – įrėmina du taškai. Pradžia ir pabaiga. Alfa ir omega. O tarp jų – viskas, kas laikina: turtai, pareigos, kilmė. Ir kas neįveikiama laikui: asmenybių šviesa ir, žinoma, meilė. Be atsako liepsnojusi poeto Julijaus Slovackio, pamilusio Jašiūnų dvaro savininkės Sofijos Balinskienės seserį Liudviką, širdyje. Ir visas kliūtis nugalėjusi Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilė, kurios liudininkėmis buvo ir išlakios Rūdnininkų girios pušys. Ir svaigulin gramzdinantis žydinčių viržių kilimas.

Ekskursijos metu užsuksime į Levandų uostą, kur vaišinsimės levandų sausainiais ir mėtų arbata, kurią taip mėgo Liudvika Sniadeckytė; Merkinės kaime, Paulavos respublikos dvarvietėje, toje pačioje, kur prieš kelis šimtus metų šviesuolis Bžostovskis visus savo turtus paaukojo savo įkurtai respublikai, dalinsimės simbolinį obuolį; Rūdninkų girioje akis bei širdis nardinsime į jos spalvas ir kvapus, legendas ir tikrovę.

PROGRAMA –DIENOTVARKĖ (GALI ŠIEK TIEK KEISTIS)
9.00 – Išvykimas iš Vilniaus, nuo Katedros aikštės
9.30 – 10.30 Jašiūnai. Dvaro sodyba-rūmai, parkas, dvaro kapinaitės. Didikai Radvilos, Balinskiai, Sniadeckiai, Julius Slovackis, Liudvika Sniadeckytė; garsūs dvaro svečiai: poetai Adomas Mickevičius ir Tomas Zanas, biologas Stanislovas Bonifacas Jundzilas ir kt.
10.45- 11.15 – Išvykimas į Paulavos respubliką per Levandų uostą
11.20 – 11.45 – Paulavos respublika. Jos įkūrėjas, prezidentas Povilas Ksaveras Bžostovskis
12.00 – 12.15 –Turgeliai. Simonas Malevskis
12.20 – 13.00 – Tabariškės. Ana Krepštul, Mykolas Sopočka
13.30 – 14.30 – Pietūs Šalčininkuose arba kaimo turizmo sodyboje
14.30-15.00 – Šalčininkai. Adomas Mickevičius, Kostas Kalinauskas, Vagneriai
15.20 – 16.00 Eišiškės. Stanislovas Rapolionis.
16.15 – 17.15 Rūdninkai. Žygimantas Augustas, Barbora Radvilaitė, Vazos.
18.00 – sugrįžimas į Vilnių

Registruotis – Viktorija Liauškaitė – viktorija_lee@yahoo.com. Tel 861554994.

Ekskursijos kaina – iki 22 eurų žmogui (į šią kainą įeina autobuso nuoma, gido-vadovo paslaugos, karšti pietūs Šalčininkuose, aukos muziejui, bažnyčioms, girininkui). Planuojamas samdyti 44 vietų autobusas, nes su didesniu įvažiuoti į Rūdnininkų girią yra problematiška.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.