Vydūno paminklas Klaipėdoje tikrai bus

http://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1/klaipeda/vyduno-paminklas-klaipedoje-tikrai-bus-1166159/

2014-03-22, 11:01  „Vakarų ekspreso” inf.

INICIATORIAI. Pas miesto vadovus aptarti tolesnių veiksmų buvo apsilankę visuomenininkai.

Susitikimo su VšĮ „Mažosios Lietuvos kultūra” atstovais metu Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas ir jo pavaduotojas Vytautas Čepas tvirtai pažadėjo, jog uostamiestyje tikrai atsiras Vydūno paminklas, ir jis bus tokioje vietoje, kuri verta tokio didžio veikėjo.

Žinia, Mažosios Lietuvos reikalų tarybos Klaipėdos krašto skyrius 2012 m. pabaigoje iškėlė mintį, kad Klaipėdoje reikia pastatyti paminklą vienam žymiausių XX a. pirmosios pusės Mažosios Lietuvos kultūros veikėjų – filosofui, rašytojui, žurnalų ledėjui, dramaturgui, režisieriui, kompozitoriui, dirigentui, religijotyrininkui ir mokytojui Vydūnui. Jo 150-osios gimimo metinės bus minimos 2018 m. kovo 22 d.

Šiam tikslui buvo įkurta VšĮ „Mažosios Lietuvos kultūra”, kuri rūpinasi paminklo statyba, renka lėšas, diskutuoja dėl vietos būsimam paminklui. Šiuo metu paminklo statybai jau surinkta per 17 tūkst. Lt. Tad pas miesto vadovus aptarti tolesnių veiksmų buvo apsilankę „Mažosios Lietuvos kultūros” direktorius Arūnas Trukanas, Vydūno paminklo komiteto pirmininkas Rimantas Cibauskas, Vydūno draugijos garbės pirmininkas Vacys Bagdonavičius, vicepirmininkas Tomas Stanikas ir Klaipėdos Vydūno klubo pirmininkė Sigutė Augutienė.

Susitikimo metu V. Bagdonavičius išreiškė nuogąstavimą, ar apskritai Klaipėdoje bus statomas paminklas Vydūnui, ar verta raginti žmones aukoti lėšas. Taip pat buvo išreikštas pageidavimas, kad paminklas būtų statomas deramoje, žmonių lankomoje vietoje. Kaip viena iš galimų vietų įvardijama Atgimimo aikštė, o kaip alternatyva įvardijama dabartinė „Žvejo” skulptūros vieta. „Žvejys” esą galėtų iškeliauti į žuvų turgelį.

Nors miesto meras ir vicemeras prašė neprisirišti prie vienos vietos, tačiau neatmetė galimybės, jog pertvarkant Atgimimo aikštę joje gali atsirasti vietos ir Vydūno paminklui. Aikštės pertvarkymo konkursas turėtų būti skelbiamas kitąmet.

2018-aisiais bus minimas ir Lietuvos Nepriklausomybės šitmetis, tad grupė entuziastų siekia Klaipėdoje pastatyti paminklą, skirtą ir šiai datai. Ne vienam minėtojo susitikimo dalyviui kilo mintis, jog galbūt būtų prasminga suvienyti šių dviejų paminklų Klaipėdoje iniciatorių jėgas, nes Vydūnas Klaipėdos krašte buvo vienas ryškiausių Lietuvos Nepriklausomybės puoselėtojų, savo gyvenimą pašventęs dvasiniam jos augimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.