Kaliningrade pristatyta prof. Rimo Žaromskio knyga „Nemuno delta“

http://www.mazoji-lietuva.lt/article.php?article=6869

2014 m. balandžio 3 d. Lietuvos generaliniame konsulate Kaliningrado akademinei bendruomenei pristatyta geografo, okeonologo, habilituoto mokslų daktaro, profesoriaus Rimo Žaromskio knyga „Nemuno delta“.

   Autorius monografijoje nagrinėja Lietuvos ir Kaliningrado srityje esančios Nemuno deltos, kaip unikalaus gamtos komplekso, kaitą, įvykusią per paskutinius kelis šimtmečius. Plačiam skaitytojų ratui, specialistams ir visiems besidomintiems Mažosios Lietuvos gamtinės aplinkos kaita pateikiama įvairių laikotarpių kartografinė bei mokslinių tyrimų medžiaga, istoriniai aprašymai. Knygoje akcentuojamas ne tik hidrografinių procesų, bet ir socialinių-ekonominių procesų vaidmuo hidrografinio tinklo, deltos ploto kaitai, keliamos gamtosaugos idėjos, kurios ypač aktualios Kaliningrado sričiai.

   Profesorius Rimas Žaromskis daug metų dirbo pedagoginį ir mokslinį darbą Pedagoginiame ir Vilniaus universitetuose, šiuo metu yra Klaipėdos universiteto Baltijos pajūrio aplinkos tyrimų ir planavimo instituto vyriausiasis mokslo darbuotojas. Už darbų ciklą „Gamtinių ir antropogeninių procesų sąveika jūros ir vidaus vandens telkinių kranto zonoje“ 1998 m. apdovanotas Lietuvos mokslų akademijos Tado Ivanausko premija.

Romanas Senapėdis, Kultūros atašė Kaliningrade, „lrkm.lt”, 2014 m. balandžio 7 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.