Prezidento apdovanojimai Draugijos nariams

Liepos 6-osios – Valstybės ( Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dienos proga už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje Prezidento G. Nausėdos apdovanoti du mūsų draugijos nariai:

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi

Ingė Lukšaitė – Klaipėdos universiteto garbės daktarė, docentė, kultūros istorikė; daugelio knygų ir straipsnių Lietuvos kultūros ir religijos istorijos temomis autorė; habilituota daktarė.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi

Vidūnas Ramša – visuomeninės pacientų organizacijos Mikčiojimo problemų klubo įkūrėjas ir ilgametis prezidentas; aktyvus logopedijos vystymo Lietuvoje puoselėtojas; vertėjas; daktaras.

Šaltiniai:

Dekretas:

 DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS IR UŽSIENIO VALSTYBIŲ PILIEČIŲ APDOVANOJIMO LIETUVOS VALSTYBĖS ORDINAIS IR MEDALIAIS LIEPOS 6-OSIOS – VALSTYBĖS (LIETUVOS KARALIAUS MINDAUGO KARŪNAVIMO) IR TAUTIŠKOS GIESMĖS DIENOS PROGA

Pasitarimas dėl Reformacijos ir lietuvių raštijos pradininkų paminklo

Liepos 1 dieną, užsakovo Lietuvos Reformacijos istorijos ir kultūros draugijos ir skvero/sodo rekonstrukcijos generalinio rangovo UAB EIKOS STATYBA iniciatyva, Reformatų skvere/sode prie statomo paminklo Reformacijos ir lietuvių raštijos pradininkams įvyko gamybinis pasitarimas.

Paminklo gelžbetoninių pamatų statybos eigoje (jau išlieti 7-i iš 14-os g/b poliai), bei  granitinių paminklo elementų gamybos  procese (išpjautos 4-ios tamsiai pilko granito kolonos/pilonai iš 10-ies), iškilusių klausimų sprendime dalyvavo paminklo projekto autoriai skulptorė D.Matulaitė ir architektas J.Balkevičius, gen. rangovo darbų vadovas G.Videika, subrangovo UAB ŽYBARTUVA gamybos vadovas D.Dvornikov, LRIKD ir PKF atsakingi asmenys D.Balčiauskas, I.Dagytė-Mituzienė, I.Ramšienė, V.Liauškaitė, V.Gocentas, V.Ramša, L.Vaitys, Ev. reformatų bažnyčios atstovas katech. H.Lahayne. Į pasitarimą buvo kviečiami skvero/sodo rekonstrukcijos projekto autorė architektė J.S.Večerskytė-Šimeliūnė ir Savivaldybės įmonės Vilniaus vystymo kompanijos projektų vadovas L.Urba.

Dalykiniame nuomonių pasikeitime, aptarti tolimesni paminklo gamybos ir statybos klausimai. Nutarta, statybos laikotarpiu, suinteresuotoms žinyboms ir asmenis kylančius klausimus periodiškai aptarti gamybiniuose pasitarimuose. Šiuo metu polinių pamatų gręžimo darbai laikinai pristabdyti dėl vykdomų archeologinių tyrimų paminklo perimetre. Archeologai atidengė spėjamą 19 a . lauko akmenų grindinį, 16 – 17 a . kultūrinį sluoksnį ir vieną palaidojimą.

Primename, kad yra galimybė  paremti paminklo gamybą ir statybą, Visa informacija šioje nuorodoje:

400 metų veikusi mokykla – uždaryta

Mums, Lietuvos Reformacijos istorijos ir kultūros draugijai Salamiesčio mokykla ypač vertintina.  Reformacijos 500-ųjų metinių minėjimo proga įgyvendinta graži mūsų Draugijos narių iniciatyva – 2017 m . rugsėjo 29 d. atidengtas Salamiesčio mokyklos įsteigimą 1595 metais, funduotą kunigaikščių Radvilų, menantis paminklas (autorius, skulptorius iš Kupiškio V.Jasinskas).

Salamiesčio ir dar trijų mokyklų (Nemunėlio Radviliškio, Papilio ir Biržų) steigimo įamžinimui, LR Kultūros ministro 2017 m . vasario 14 d. įsakymu Nr. ĮV-363 punktas 1.9 „…Skulptorių pleneras, skirtas pirmųjų mokyklų steigimo Biržų krašte įamžinimui“ –  skiriama 5000 Eur.

Prieš tris metus, rudens saulės nutviekstos mokyklos fone, nuo atidengiamo paminklo pagarbiai nuimant tautines juostas, iš didžiulio būrio mokinių jaunų kūtinių nuotaikingai skambejo mokyklos himnas:

Pried.  Žėrėkite, žvaigždės, virš Lietuvos ,

            O mes, jaunimas, būsim žiedu tautos.

            Sėkmė tepalydi moksleivį kiekvieną.

            Trispalvė plazdena rytoj ir kasdieną.

Toje šventėje, apie virš mokyklos besikaupiančius tamsius debesis, apie artėjantį paskutinį skambutį, dar nebuvo diskutuojama..

https://www.respublika.lt/lt/naujienos/mokslas/mokslas/400_metu_veikusi_mokykla__uzdaryta/